محصولات جدید ابوریحان

محصولات جدید ابوریحان

محصولات جدید ابوریحان

«آلدرون®، دیورتیک نگهدارنده پتاسیم با ریسک کمتر هایپرکالمی»
شرکت داروسازی ابوریحان با افتخار نیم قرن حضور کارآمد در نظام سلامت اقدام به تولید داروی اپلرنون با نام تجاری آلدرون® بصورت قرص روکشدار 25 و 50 میلی گرم نموده است. این دارو که آنتاگونیست انتخابی آلدوسترون می باشد جهت درمان فشار خون بالا و نارسایی احتقانی قلب بدنبال انفارکتوس میوکارد استفاده شده و نسبت به نسل قدیمی تر خود یعنی اسپیرونولاکتون دارای عوارض جانبی کمتری است که این عوارض کمتر دارای اهمیت قابل توجه هم در خانم ها هم در آقایان می باشد بدین صورت که بروز عارضه لکه بینی و کاهش میل جنسی در خانم ها و بروز عارضه ژینکوماستی (بزرگ شدن سینه ها) در آقایان از اسپیرونولاکتون بسیار کمتر است. همچنین آلدرون® دارای پروفایل متابولیک بهتری نسبت به اسپیرونولاکتون بوده و سبب افزایش کورتیزول و HbA1C نمی شود این مورد بخصوص در بیمارانی که همزمان به دیابت یا نارسایی احتقانی قلب مبتلا هستند دارای اهمیت ویژه است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با واحد علمی شرکت داروسازی ابوریحان به شماره 77715554-021 تماس حاصل نمایید.

«لابیجکت®، داروی ضد فشار خون بالا با مکانیسم منحصر بفرد»
آمپول 20 میلی لیتری لابیجکت® شرکت داروسازی ابوریحان حاوی 100 میلی گرم لابتالول، نوعی بلاک کننده غیر انتخابی گیرنده بتا می باشد که به طور انتخابی گیرنده آلفا یک آدرنرژیک را نیز مهار می کند. کاربرد لابتالول کاهش فشار خون می باشد ولیکن به سبب مکانیسم ویژه آن کاهش فشار خون بصورت وابسته به دوز بدون ایجاد تاکی کاردی رفلکسی بوده و در میزان برون ده قلبی تغییری ایجاد نمی کند. لابتالول همچنین به دلیل اثر سریع و عدم عبور از جفت بدلیل حلالیت در چربی پایین، انتخابی بسیار مناسب در موارد کریز فشارخون در بیماران باردار می باشد. لابتالول در بسیاری از موارد مانند دایسکشن آئورت، خونریزی داخل مغزی، آنسفالوپاتی هایپرتنسیو و فشارخون بدخیم به عنوان خط اول کنترل فشار خون استفاده می شود و بر خلاف نیتروپروساید سبب افزایش فشار داخل مغزی نمی شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با واحد علمی شرکت داروسازی ابوریحان به شماره 77715554-021 تماس حاصل نمایید.

«آپیرابان®، جدیدترین داروی ضدانعقاد خون خوراکی »

شرکت داروسازی ابوریحان پیشرو در تولید محصولات دارویی بتازگی از جدیدترین نسل داروهای ضدانعقاد خوراکی با نام آپیرابان® رونمایی کرده است. آپیرابان® بصورت قرص روکشدار 5/2 و 5 میلی گرم حاوی آپیکسابان می باشد که از مزایای آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جذب خوراکی سریعتر نسبت به سایر ضد انعقادهای خوراکی جدید
 • فراهمی زیستی بالا (66%) و عدم تاثیر در جذب دارو همزمان با مصرف غذا
 • دفع کلیوی کمتر نسبت به سایر ضد انعقادهای خوراکی جدید (25%)
 • کاهش ریسک بروز سکته ایسکمیک و هموراژیک در بیماران با فیبریلاسیون دهلیزی غیر دریچه ای (ریسک بروز با آپیکسابان 27/1% در مقایسه با وارفارین 6/1% در طول یک سال)
 • کاهش ریسک خونریزی های شدید نسبت به وارفارین
 • تداخل دارویی کمتر نسبت به وارفارین
 • عدم نیاز به پایش فاکتورهای خونی

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با واحد علمی شرکت داروسازی ابوریحان به شماره 77715554-021 تماس حاصل نمایید.

«همودینامیک پایدارتر با امیدیت® »

شرکت داروسازی ابوریحان که در حوزه داروهای بیهوشی خوشنام است و داروهای شناخته شده ای مثل آنکور (آتراکوریوم)، آنسیس (سیس آتراکوریوم)، آلفیجکت (آلفنتانیل)، سوفیجکت (سوفنتانیل) را در سبد خود دارد، بتازگی از جدیدترین داروی بیهوشی خود با نام تجاری امیدیت® بصورت آمپول های 10 میلی لیتری که حاوی 20 میلی گرم اتومیدیت می باشد، رونمایی کرده است. از مزایای این محصول میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • القای تشنج با شدت کمتر نسبت به تیوپنتال
 • عوارض تنفسی کمتر در استفاده همزمان با پروپوفول نسبت به استفاده از پروپوفول به تنهایی
 • ریکاوری سریعتر و همودینامیک پایدارتر اتومیدیت همراه با فنتانیل نسبت به پروپوفول همراه با فنتانیل
 • ریکاوری سریع پس از مصرف، هایپوتانسیون کمتر، عدم آزادسازی هیستامین و محافظت قلبی و مغزی از ایسکمی

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با واحد علمی شرکت داروسازی ابوریحان به شماره 77715554-021 تماس حاصل نمایید.

 

English